czwartek, 7 lutego 2019

Jackoteka: O wilkach razy dwa


Wspominałam, że niebawem pokażę książkę o wilkach, którą zachwycam się od trzech dni. Pomyślałam jednak, że będąc w temacie podobnej historii dodam jeszcze inną książkę, którą z Jackiem bardzo lubimy.  Jak nietrudno zauważyć poniżej - znacząco różnią się one malarską ekspresją i subtelnością, ale obie (wciąż rozpatrując pod kątem ilustratorskim) według mnie mają to coś, co mnie zachwyca.Historie zaś mają już wspólny mianownik: małe wilczki, które mierzą trochę na wyrost swoje siły na zamiary (a ściślej odwagę i zmysł orientacji w terenie), gubią się w nieznanym wielkim świecie, a z pomocą lub otuchą przychodzą im inne zwierzęta i ogromna wola powrotu do bezpiecznego stada.

Dodatkowo obie opowieści mają w sobie dobry balans realizmu i świata bajki, co spełnia moje kryteria dobrej bajki dla ponad 2-latka.
Rachel Bright (tekst), Jim Field (ilustracje), Wilk, który się zgubił (The Way Home for Wolf, przekł. Barbara Supeł), wyd. Zielona Sowa Sp. z o.o. 2019, wyd. II

Svenja Herrmann (tekst), Józef Wilkoń (ilustracje, 1975), Wilczki (Kleine Wolfe - Dunkle Nacht, przekł. Anna Urban), wyd. Media Rodzina Sp. z o.o.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...