sobota, 4 czerwca 2016

Wydarzy się w czerwcu...


Minął targowo-nagrodowy maj, czas na bardzo ciekawy czerwiec. A dziać się będzie sporo:


4-5 czerwca (czyli dzisiaj i jutro): Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych.


Sprawdźcie na stronie wydarzenia, które księgarnie biorą udział i w miasto ;)
10-12 czerwca (czyli za niecały tydzień): 4. Big Book Festiwal. 


Tegoroczna edycja odbywać się będzie na terenach Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko. Tutaj program.16 czerwca (w czwartek za 2 tygodnie): XIII Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek.
18 czerwca (w sobotę za 2 tygodnie): Imieniny Jana Kochanowskiego w Parku Krasińskich. Tym razem gościem specjalnym "będzie" Krzysztof K. Baczyński.


Wprawdzie na stronie internetowej wydarzenia program jest wciąż w przygotowaniu, ale z opisu wynika, że szykują się fajne atrakcje: Gościem specjalnym tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego będzie Krzysztof Kamil Baczyński, którego postać zostanie przypomniana w mniej znanych, zaskakujących kontekstach. Praca w drukarni, którą wykonywał Baczyński, stanie się punktem wyjścia do dyskusji o projektowaniu i produkcji książek – rozmawiać będą między innymi Piotr Rypson i Przemysław Dębowski. Pracownia Kwiaciarnia Grafiki przygotuje inspirowany grafikami Baczyńskiego pokaz sitodruku, a same grafiki i rękopisy będzie można obejrzeć w otwartym dla zwiedzających Pałacu Rzeczypospolitej. Justyna Sobolewska zapyta młodych pisarzy, czym jest dla nich Warszawa, Barbara Schabowska porozmawia o Baczyńskim z Wiesławem Budzyńskim, a szef kuchni Maciej Nowicki opowie, co jadano kiedyś na warszawskich imieninach i pokaże, jak te potrawy przygotować.
A na co Wy czekacie w czerwcu? :)3 komentarze:

 1. Właśnie czytam "Uporczywie pogodne myśli" i napiszę tylko, że jest dość... ciekawie :) Choć jeszcze nie skończyłam, to już mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie skończyłam Uporczywie pogodne myśli i szczerze polecam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! A jednak dobrego miałam nosa ;) Dzięki dziewczyny za Wasze komentarze z zachętą :)

   Usuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...