niedziela, 31 sierpnia 2014

Podsumowanie sierpnia, zapowiedź września i kilka słów o tym, jakie blogi czyta Oczko ;)


Kończący się właśnie tydzień i miesiąc oznacza, że dla wielu kończą się również wakacje. Ja już o swoim urlopie zdążyłam zapomnieć, do szkoły już dawno nie chodzę, mimo to też mi szkoda, że jutro rozpoczyna się rok szkolny – z czytelniczego punktu widzenia więcej ludzi w środkach komunikacji publicznej oznacza mniej miejsca do siedzenia. A to zaś oznacza, że kończą się czasy swobodnego czytania w drodze do i z pracy ;)


Jak wyglądał sierpień?

Po pierwsze – świętowaliśmy pierwszy rok dokocenia ;) 14. sierpnia 2013 r. Aleksander zyskał towarzystwo do łapoczynów, wzajemnych syków i wariackiego ganiania po domu. A my drugą kocią przylepę. 


Po trzecie – odbyło się kolejne spotkanie Sabatowa u Natalii. Tym razem obiektem dyskusji była książka Italo Calvino „Jeśli zimową nocą podróżny”. Książka niezbyt lekka w odbiorze, na pewno nie do szybkiego czytania, ani czytania po łebkach. Zawierająca wiele ciekawych pomysłów na powieść, a jednocześnie wiele powieści w sobie zawierająca (a ściślej – ich początków). Przez swą niejednoznaczność, otwartą formę i wiele możliwości - dobra dla tych, którym spodobała się „Gra w klasy” Julio Cortazara.
Jeszcze do niej wrócę.
A co się wydarzy we wrześniu? 

Po pierwsze - już jutro na Hożej otwiera się mini księgarnia wydawnictwa Czarne, w której będzie można zakupić nie tylko nowości, ale dawno już wydane książki Czarnego. Powstanie punktu księgarnianego jest bezpośrednio związane z 18. urodzinami wydawnictwa.
Ja tymczasem szykuję już portfel na przyszłe nowości, które będą dostępne (dopiero) w październiku. 

(Data premiery od lewej do prawej, kolejno: 8, 13 i 22 października)Po drugie - w sobotę, 6 września od godz. 12.00 w warszawskim Ogrodzie Saskim odbędzie się Narodowe Czytanie 2014. W tym roku będzie to "Potop" z Trylogii Sienkiewicza. To III edycja akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP. Inne miasta również biorą udział - tutaj szczegóły wydarzenia.


Po trzecie - w niedzielę, 7 września w Banjaluce na Szkolnej odbędzie się Warszawski Antykwariat. To świetna okazja do zakupów za grosze nie tylko książek, ale i winyli (Panie R.!).Tymczasem dzisiaj...

...obchodzimy Międzynarodowy Dzień Blogera. Z tej okazji chciałabym Wam przedstawić kilka blogów związanych z książkami, które śledzę i lubię czytać:

1. Blog Filipa Springera – świetne zdjęcia i umiejętność celnej obserwacji naszej polskiej rzeczywistości. Muszę w końcu zaopatrzyć się w resztę jego książek.

2. Rezerwaty Książek – przegląd polskich, kameralnych księgarń i antykwariatów.

3. Pod tytułem – blog z recenzjami wyłącznie polskiej literatury współczesnej

4. Zorroblog – o literaturze dziecięcej i związanych z tym tematami

5. Literatura palce lizać – mała prywata, bo sama wrzucam tam od czasu do czasu kamyczek ;) Blog z recenzjami powieści kulinarnych, czyli książek, których lektura powinna iść w parze z małą przekąską obok ;)


A Wy? Jakie blogi polecicie mi i innym czytelnikom? Co warto w blogosferze poznać i czytać?2 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta :)
  Ech, zapomniałam Cię jeszcze wypytać o Tum i skansen, bo na zdjęciach (szczególnie ten ostatni) wyglądały rewelacyjnie! Ale nic to - co się odwlecze, to nie uciecze.
  Owocnego września!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie :)

   Pytaj, to odpowiem. O mogę niewiele, bo i on sam malutki ;)

   Owocnego, książkowego i Tobie :)

   Usuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...