wtorek, 26 maja 2015

"Groza nie czytać", czyli Noc Bibliotek 2015


Maj to miesiąc zarówno piękny od rozkwitającej przyrody (bez i konwalie!), jak również atrakcyjny pod względem kulturalnym. Warszawskie Targi Książki, czy Międzynarodowy Festiwal Kryminału (który właśnie się rozpoczął) we Wrocławiu to najlepsze przykłady tego drugiego.

A ponieważ początek maja należał do Tygodnia Bibliotek, a środek miesiąca do Nocy Muzeów – to na sam koniec miesiąca proponuję Wam ciekawą hybrydę, bowiem 30 maja odbędzie się w całej Polsce I krajowa edycja Nocy… Bibliotek :)


Jest to wieczorno-nocna impreza, podczas której swoje podwoje otwierają nie tylko miejskie biblioteki publiczne, ale również szkolne i specjalistyczne (jak np. ta na warszawskiej Ochocie).
Do tej pory do akcji zgłosiło się już 414 bibliotek. I zapewne zgłoszą się kolejne.


Mnie bardzo cieszy możliwość zwiedzania Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, czyli Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy na Koszykowej, która właśnie pięknie się wyremontowała i być może od jesieni będzie dostępna dla czytelników. Tymczasem w najbliższą sobotę będzie można m.in….
A np. w Bibliotece Narodowej będzie prof. Bralczyk, Joanna Bator i Mariusz Szczygieł. A do tego szczypta grozy ;)


Aby dowiedzieć się szczegółów i sprawdzić, czy Wasza biblioteka też dołączyła do akcji wystarczy wejść na stronę Noc Bibliotek i/lub śledzić fanpejdż na fejsbuniu.


Niech… Noc Bibliotek  ;) będzie z Wami, bo przecież, jak głosi hasło akcji - „groza nie czytać” ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...