poniedziałek, 16 września 2013

Varia: o tym dlaczego Czytelniczy nazwany został Pudelkiem oraz co się kroi w najbliższym czasie

Pan R. stwierdził, że Czytelniczy ostatnio jest jak Pudelek ;) A wszystko dlatego, że jest na nim wszystko, tylko nie recenzje książek. Inna para kaloszy, to ta skąd on wie, co się pisze na Pudelku ;) Tak, czy siak - wjechał mi na ambicję, nie ma co. Dlatego już jutro, po dłuższym czasie będzie o książce, przy lekturze której bardzo się ubawiłam.
Ale póki co, trochę jeszcze sobie popudelkuję i przedstawię Wam rozkład najbliższych wydarzeń, które być może kogoś zainteresują:


1. W sobotę była 119. rocznica urodzin tego, który napisał "Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali", czyli Pana Juliana Tuwima. Dodam, że Tuwim decyzją Sejmu jest patronem 2013 roku. Wiedzcie przy tym, że Tuwim był w swoim czasie znanym i zapalonym bibliofilem, a swoją kolekcję książek (wśród nich było wiele białych kruków) utracił podczas wojny. Po wojnie ponownie zaczął budować swój księgozbiór. Więcej możecie przeczytać tutaj. Natomiast z obu ww. okazji polecam Wam do przeczytania ciekawy tekst o życiu Tuwima.

2. Przez 3 dni (20-22. września) w katowickim Spodku odbywać się będą Targi Książki. Więcej na stronie i na fejsie.


3. Jeżeli dysponujecie książkami, które przeczytane stoją Wam niepotrzebnie na półce, możecie wybrać się z nimi 21. września do warszawskiej Kordegardy. Tam w godz. 16-18 odbywać się będzie Wymienialnia Książek. Więcej o wydarzeniu tutaj.

4. Ponownie w Warszawie, ale tym razem 23. września Teatr Syrena na Litewskiej zaprasza na Książkowe S.O.S. Wydarzenie ma na celu m. in. promować czytelnictwo, ale również zebrać fundusze na warsztaty pisarskie dla dzieci z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Planowane są spotkania z pisarzami, poetami, czytelniczkami i podopiecznymi Fundacji Papierowy Motyl, a także gwiazdami, które napisały książki. 

5. We Wrocławiu natomiast od 30. września do 4. października trwać będzie Tydzień w Kryminale organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. II edycja festiwalu poświęcona będzie kryminałom amerykańskim. 

Grafika umieszczona za zgodą Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. T. Mikulskiego


6. Tydzień w Kryminale jest dobrym wstępem dla Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który planowany jest w terminie 09-13. października, również we Wrocławiu.

7. A jeżeli chodzi o kryminały w połączeniu z Wrocławiem, to w najbliższy czwartek 19. września zapraszam do... Warszawy ;) W Matrasie odbędzie się bowiem spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim.


A przy okazji - wczoraj była 123. rocznica urodzin mistrzyni kryminałów - lady Agathy Christie a.k.a. Mary Westmacott, która swego czasu powiedziała: "Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie." 
Ze mnie byłaby marna autorka kryminałów, bo akurat zmywać lubię ;) Wolę być ich czytelniczką, mimo że z obszaru kryminalistyki swego czasu napisałam pracę magisterską.

Tymczasem zapraszam jutro na recenzję… pewnego zabawnego kryminału.
Oczko


4 komentarze:

 1. Co prawda z Pudelkiem za dużo nie mam do czynienia, więc za bardzo nie porównam, ale jedno wiem: same recenzje byłyby nudne:) Blog się rozwija i to najważniejsze:)! A że Pan R. czujny to też dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czujny i zasadniczy, jak widać ;)

   ps. Ale jutro już naprawdę będzie recenzja :)

   Usuń
 2. Recenzje to nie wszystko... Dobrze wiedzieć, co w trawie piszczy, zwłaszcza, jeśli dotyczy to wydarzeń "książkowych" :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...