poniedziałek, 2 czerwca 2014

Książki na stos! - maj 2014

Maj minął pod znakiem Warszawskich Targów Książki – najpierw oczekiwania na nie, a potem na dość intensywny weekend z nimi związany.
I właściwie majowy stos książkowy spodziewałam się, że ograniczy się do 2-3 książek, które zaplanowałam właśnie tam kupić...
A jak widać poniżej – wyszło inaczej, niż w pierwotnym założeniu. I nawet wcale mnie to nie martwi ;)


Stos od góry:

Książki z WTK:
1. Krzysztof Spadło – „Skazaniec”; audiobook w prezencie od autora. Książkę już recenzowałam i nieustannie ją polecam. Nie będziecie żałować.

2 i 3. Witold Grzesik, Tomasz Traczyk i Bartłomiej Wadas – „Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej. Przewodnik krajoznawczy” i mapa Beskidu Niskiego z Compassu; cel mojego wymarzonego urlopu. W zasadzie właśnie od dzisiaj tam wypoczywam ;)

4. Jolanta Krysowata – „Skrzydło Anioła”; szykuje się konkurentka dla „Miedzianki” Filipa Springera. Czytam ją z ogromnym zainteresowaniem i ze zdziwieniem, jak dużo jeszcze nie wiem, mimo że teoretycznie powinnam. Recenzja niebawem.

5. Katarzyna Droga – „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca”; saga rodzinna o rodzie autorki, historia prawdziwa.

6. Przemysław Wechterowicz z ilustracjami Marty Ludwiszewskiej – „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych”; no tak… wiadomo, że kociara kupi taką książkę ;)

7. Witold Czuksanow – „Wpływ księżyca 2014”; kalendarz biodynamiczny na 2014 r. z ogrodniczymi ciekawostkami, dla mnie - początkującej ogrodniczki – idealny.

8. Friedrich Dürrenmatt – zbiór krótkich powieści, w tym moja ukochana „Kraksa”; to również łup z WTK, tym razem z alejki antykwarycznej. O „Kraksie” będzie również niebawem, bo warto ją przeczytać.


Książki z wymiany na Gumtree:
9. Arthur Conan Doyle – „Sprawy Sherlocka Holmesa”

10. Henning Mankell – „Biała lwica”


A to wkład Pana R. do stosu,  czyli nieoczekiwane dary losu z „macierzy” ;)
11. Angelika Kuźniak – „Papusza”, reportaż Wydawnictwa Czarne i wszystko jasne ;)

12. Michał Witkowski – „Zbrodniarz i dziewczyna”; czyli szykuje się porównanie Witkowskiego ze spotkania i z książki.

13. A.J. Cross – „W pułapce”; szykuje się jakiś kryminał, jeszcze nic o nim nie słyszałam – kiedy już przeczytam, to pochwalę, albo i nie ;)

14. Janusz Leon Wiśniewski – „Grand”; książek tego autora nie znam, więc nie wiem, czego się spodziewać. Okaże się, czy to kolejna z książek pod hasłem „dobre, bo polskie”.

15. Luke Hardwing – „Polowanie na Snowdena”; o Snowdenie ostatnio było bardzo głośno w mediach, więc dziwnym by było, gdyby nie powstała na temat książka ;)


I jeszcze czasopisma czasopisma z książkami mające wiele wspólnego:
Wyczekane przeze mnie „Książki. Magazyn do czytania” – jestem zachwycona, takiej gazety potrzebowałam. Dłuższe teksty bez mdłej papki. 

„Kontynety” – gazeta reporterska. Pan R. bardzo ją chwali, ja jeszcze do artykułów do nie dotarłam, ale skoro on chwali, to znając nasze zbliżone gusta – mnie pewnie też się spodoba.I tradycyjnie na koniec pytanie: co czytaliście, co byście przeczytali, co z tego Was zaciekawiło?
Tymczasem pozdrawiam Was z wioski Stasiuka ;)
Oczko


6 komentarzy:

 1. Pokolenia czytałam i bardzo miło wspominam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo sobie po niej obiecuję, zwłaszcza, że to prawdziwa historia rodzinna.

   Usuń
 2. "Papusza" wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dlatego polecam tę lekturę wszystkim zainteresowanym. Mam ochotę na Wiśniewskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W stosunku do reportaży Czarnego mam literacko-nabożny ;) stosunek, więc liczę na ciekawą lekturę.

   Usuń
 3. Skazańca chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...