piątek, 6 listopada 2015

Polska Sekcja IBBY. Część III - Książka Roku... w latach poprzednich


Tydzień temu przedstawiłam przegląd nagród przyznawanych pod znakiem IBBY. Była w nim mowa o nagrodach międzynarodowych, ale też i tylko tych, które przyznaje Polska Sekcja IBBY.
Dzisiaj skupię się na jednej – Książce Roku.

Poniżej możecie zerknąć na kilka książek, które udało mi się obfotografować dzięki uprzejmości księgarni Dwa Koty.


Co jest takiego szczególnego w tych nagrodzonych książkach? Moim zdaniem przede wszystkim ogólne wrażenie (twarda okładka bardzo na plus), piękne ilustracje (Emilia Dziubak na przykład), dbałość o szczegóły (kolorowe wyklejki) i last but not least – treść (zabawna, edukacyjna).


Zerknijcie na listę dotychczas nagrodzonych pisarzy i ilustratorów, a następnie poszperajcie na swoich półkach. Może nawet nie wiecie, że macie w swoich zbiorach nagrodzone książki.
Dajcie znać w komentarzu :)


Nie przedłużam - czas na przegląd. No to cyk!

Książka Roku 2001 w kategorii Pisarze - Liliana Bardijewska "Zielony wędrowiec"




Piękna wyklejka!...

...i zachwycające w tym wydaniu ilustracje Emilii Dziubak (uwielbiam)








Książka Roku 2009 w kategorii Pisarze (wyróżnienie literackie) - Małgorzata Starzałkowska "Zielony, Nikt i gadające drzewo"


Tutaj też znalazłam wyklejkę :)






Książka Roku 2011 w kategorii Pisarze (wyróżnienie literackie) - Iwona Chmielewska "Pamiętnik Blumki"


Kolejna cudna wyklejka :)


O proszę! Dzieci mogą się dowiedzieć kim była Pani Stefa




Książka Roku 2012 w kategorii Pisarze (wyróżnienie literackie) - Marcin Wicha "Klara. Słowo na "Szy""







Książka Roku 2013 w kategorii Pisarze - Malina Prześluga "Ziuzia"


I jeszcze jedna wyklejka :)

Ilustracje też są piękne:








Jak Wam się podoba? 
Macie jakieś książki spod znaku "Książka Roku"?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...