czwartek, 4 grudnia 2014

I Ty możesz zostać Mikołajem, czyli Biblioteczka Małych Pacjentów


W przedświątecznym okresie myślimy dużo o prezentach. O  tych, które otrzymamy, i które wręczymy sami – swoim bliskim, dalszym znajomym, czy nawet dalekim nieznajomym (zapewne wiecie co to „Szlachetna Paczka”). 
Kiedy ma się na myśli słowo „prezent”, wprawdzie nie zawsze, acz często łączy się on z obawą, że może dużo kosztować. Wiele książek na ten przykład nie należy do najtańszych. A gdyby tak podarować książkę z półki?

Do mojej skrzynki trafił e-mail traktujący o pewnym wydarzeniu, o którym chcę się z Wami tutaj podzielić. Oto, co napisali do mnie i również do Was Zaczytani, inicjatorzy projektu „Biblioteczka Małych Pacjentów”:


"Co chcemy osiągnąć? (…) zebrać książki dla Biblioteczki Małego Pacjenta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Kiedy? Już teraz! W tym szczególnym, mikołajowo-świątecznym czasie, od 1. do 31. grudnia 2014 r.
O jakie książki chodzi? O wszystkie, które chcielibyście polecić dzieciom – zarówno tym całkiem małym, jak i nieco starszym (nawet kilkunastoletnim gimnazjalistom). Nie chodzi wyłącznie o bajki terapeutyczne, choć z pewnością warto przesyłać tytuły, dzięki którym mali czytelnicy będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń Ale czyż takiej mocy nie posiada większość książek?


Nadsyłane książki powinny być w dobrym stanie (w końcu to prezenty dla Małych Pacjentów), ale absolutnie nie muszą być nowe. Może w Waszych domowych biblioteczkach znajdziecie zapomniane książki, które komuś innemu sprawią radość?

I naprawdę wystarczy przesłać tylko jedną książkę! Ale pamiętajcie – im więcej książek, tym więcej dziecięcych uśmiechów i chwil zapomnienia o bolesnej, pełnej badań, zastrzyków i kroplówek rzeczywistości. Dlatego warto zaangażować swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a nawet sąsiadów – dając im tym samym okazję do zrobienia czegoś dobrego. Razem możecie zebrać całkiem sporo książek, a rozłożone na kilka osób koszty przesyłki przestaną być zniechęcające!


Co zrobić, by wziąć udział w projekcie? (…)Wesprzeć zasoby Biblioteczki Małego Pacjenta powstającej w Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie poprzez przesłanie przynajmniej jednej książki na adres:

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Brzegu
Poprzeczna 3
49-304 Brzeg
Z dopiskiem „ Biblioteczka Małych Pacjentów”

(…) Paczki mogą nadsyłać wszyscy – nie tylko Autorzy, ale również Czytelnicy blogów!"I co myślicie o takim świątecznym prezencie? Dołączycie do mnie i zostaniecie Mikołajem?4 komentarze:

  1. Uważam, że to świetna inicjatywa. Nie mam wiele książek dziecięcych ale mała paczka jest przyszykowana, planuję wysłać ją zaraz po weekendzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zawsze przed Mikołajem robię w domu porządki. Zbieram niepotrzebne rzeczy, które są jeszcze w dobrym stanie (książki, gry komputerowe, akcesoria sportowe) pakuje je do kartonu, ozdabiam papierem, zanoszę pod drzwi domu dziecka wieczorem, dzwonie do drzwi i odchodzę nie oglądając się za siebie. Od 4 lat jestem takim anonimowym mikołajem ;)

    OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny.
Dziękuję za kilka słów i zapraszam ponownie :)

Pozdrawiam
Gosia Oczko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...